zabiegi

Fala uderzeniowa i CrioMesoTerapia

Fala uderzeniowa akustyczna w nieinwazyjny i bezbolesny sposób jest w stanie rozpuścić i rozdrobnić zwapnienia i złogi w ścięgnach i przeponach, poprawiając przez to ukrwienie i przemianę materii komórek, obniżając napięcie w tkankach i przyspieszając ich regenerację. Zalety tej technologii wykorzystywane są teraz także w kosmetologii. Uderzeniowa Fala Akustyczna ingeruje w strukturę komórek tłuszczowych, powodując rozpad kolagenu, który będąc podstawowym budulcem łączącym i strukturyzującym m.in. komórki tłuszczowe sprzyja ich nadbudowywaniu i utrwala ich strukturę. Uderzeniowa Fala Akustyczna poprzez swoje działanie wyjątkowo efektywnie, trwale uszkadza tę strukturę i umożliwia wchłonięcie i naturalne wydalenie tłuszczu przez układ limfatyczny inicjując redukcję komórek tłuszczowych i cellulitu.

 

Terapia falami uderzeniowymi jest jedną z najnowocześniejszych metod, stosowanych z powodzeniem w ortopedii, rehabilitacji oraz dermatologii. ESWT to wyzwalanie fal o wysokiej energii w środowisku wodnym, które przez reflektor w kształcie elipsoidy skupiane są wewnątrz organizmu we wtórnym ognisku. Powstaje tam ciśnienie sięgające 1200 barów w czasie jednej milionowej części sekundy. Aplikacja fal następuje z częstotliwością 1-8 Hz, poprzez żelowy aplikator. Fale uderzeniowe potrafią rozdrobnić i rozpuścić złogi wapniowe, poprawiając w ten sposób ukrwienie i przemianę materii lub obniżyć napięcie w tkankach, przyspieszając ich regenerację. Dzięki temu fala uderzeniowa ESWT coraz częściej wykorzystywana jest teraz z powodzeniem także w kosmetologii w celu redukcji cellulitu oraz lokalnych przerostów tkanki tłuszczowej.

 

CrioMesoTerapia to połączenie dwóch zjawisk: mezoterapii bezigłowej oraz krioterapii w jednej głowicy zabiegowej. Mezoterapia bezigłowa jest bardzo efektywnym, bezpiecznym zabiegiem nie pozostawiającym śladów ani zmian na skórze pacjenta. Dzięki tej właściwości stała się ona doskonałym zastępstwem klasycznej mezoterapii rozumianej jako iniekcje podskórne. Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje zjawisko elektroporacji i elektroosmozy, aby dostarczyć komórkom położonym nawet w głębi tkanki właściwy poziom odżywienia. Połączenie efektów elektroporacji i elektroosmozy poprawia metabolizm komórkowy, stymuluje przepływ krwi i limfy (dając efekt drenażu limfatycznego), dzięki czemu wyjątkowo skutecznie niweluje zmarszczki i drobne linie, rozjaśnia skórę, poprawia poziom jej nawilżenia, a także redukuje tkankę tłuszczową i cellulit. Same preparaty kosmetyczne penetrują tylko warstwę epidermy, a zatem ich skuteczność jest ograniczona. Wykorzystanie mezoterapii bezigłowej poprawia poziom penetracji komórek danym preparatem, poprzez rozprowadzanie i rozpuszczanie niesionych substancji terapeutycznych nie tylko w warstwie epidermy, ale głęboko we wszystkich komórkach tkanki. Skóra poddana takiej terapii absorbuje dużo więcej preparatu leczniczego, dzięki czemu okres terapii wyraźnie się skraca, a efekty są nieporównywalnie lepsze. Krioterapia – czyli leczenie zimnem polega na obniżeniu temperatury tkanek w celu wywołania przekrwienia głębokiego okolicy poddanej zabiegowi. Pod wpływem działania niskich temperatur naczynia krwionośne powierzchowne zmniejszają swoją średnicę, jednocześnie swoją średnicę zwiększają naczynia krwionośne głębokie. Dzięki temu mechanizmowi uzyskujemy przekrwienie struktur głęboko położonych, poprawia się drenaż limfatyczny i żylny.

 

Mezoterapia bezigłowa w połączeniu z krioterapią poprawiają penetrację preparatów leczniczych o 70%!

Wskazania
 •     wyszczuplenie, trudności w redukcji masy ciała oraz lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej
 •     wymodelowanie sylwetki
 •     ujędrnienie/wygładzenie skóry
 •     redukcja cellulitu
 •     nawilżenie i ogólna poprawa kondycji skóry
 •     zatrzymanie wody, obrzęki limfatyczne
Przeciwwskazania
 • ciąża, okres karmienia piersią
 • choroba nowotworowa
 • choroby skóry w obszarze zabiegowym
 • zakrzepica żylna
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych
Czas zabiegu

Czas Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Czas trwania zabiegu wynosi około 30 minut w zależności od opracowywanej okolicy zabiegowej. W celu wzmocnienia i przedłużenia efektów zaleca się prowadzenie zbilansowanej diety, przyjmowanie około 2 litrów płynów dziennie, prowadzenie regularnej aktywności fizycznej (około 30-45 minut dziennie, 5 razy w tygodniu). 

Częstotliwość zabiegu

Zastosowanie fal akustycznych w redukcji cellulitu oraz redukcji tkanki tłuszczowej to pierwsza nieinwazyjna terapia, która przynosi szybkie i długotrwałe efekty. Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się stosowanie serii 6-10 zabiegów 1-2 razy w tygodniu. Efekty redukcji cellulitu falą uderzeniową widoczne są 2-3 miesięcy po ostatnim zabiegu.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza akceptację zamieszczania w Państwa przeglądarce plików cookies.

Polityka prywatności

Zamknij
tel. 662 990 222