Fala
uderzeniowa

Fala uderzeniowa

Jedną z najbardziej skutecznych metod w zwalczaniu cellulitu jest  terapia falami akustycznymi.Leczenie cellulitu falami akustycznymi polega na oddziaływaniu fal dźwiękowych na dotknięte cellulitem partie ciała. Działanie fal uderzeniowych polega na wywołaniu wibracji w tkance łącznej. Obszar skóry dotknięty działaniem fali akustycznej staje się jędrniejszy, elastyczny, co w efekcie przekłada się na redukcję tkanki tłuszczowej. Dzięki wykorzystaniu fal uderzeniowych do rozbijania podskórnej tkanki tłuszczowej zabieg jest skuteczniejszy od tradycyjnych metod walki z cellulitem. Fale akustyczne w medycynie zaczęto już wykorzystywać w 1980 r. do rozbijania kamieni nerkowych, a od 1992 r. do leczenia schorzeń ścięgien i mięśni. Obecnie metoda ta ma bardzo szerokie zastosowanie zarówno w medycynie sportowej, fizykoterapii, jak i skutecznym zwalczaniu cellulitu.

 

Jak działa terapia falą akustyczną?

Fale akustyczne (uderzeniowe) wpływają na poprawę kondycji skóry w trzech etapach. Neowaskularyzacja polega na zwiększeniu dopływu krwi do wybranej części ciała. Na skutek powstania nowych naczyń włosowatych poprawia się metabolizm i następuje przyspieszenie zaopatrzenia w tlen danego obszaru. Drugi etap to remodelowanie kolagenu, które prowadzi do powstania pogrubionego pasma kolagenu. Eliminacja to trzeci etap działania fali akustycznej. Na tym etapie następuje udrożnienie limfatycznego układu naczyniowego, co w efekcie wpływa na szybszą regenerację tkanki.

Zastosowanie fal akustycznych w redukcji cellulitu oraz redukcji tkanki tłuszczowej to nieinwazyjna terapia, która przynosi szybkie i długotrwałe efekty. Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się stosowanie serii 6-10 zabiegów 1-2 razy w tygodniu. Efekty redukcji cellulitu falą uderzeniową widoczne są 2-3 miesięcy po ostatnim zabiegu.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. W celu wzmocnienia i przedłużenia efektów zaleca się prowadzenie zbilansowanej diety, wypijanie około 2 litrów płynów dziennie oraz wykonywanie ćwiczeń fizycznych (30-45 minut dziennie).

 

Efekty zabiegu usuwania cellulitu falami akustycznymi

Terapia z wykorzystaniem fal akustycznych pozwala na:

  • redukcja cellulitu i obrzęków,
  • redukcja blizn, 
  • poprawa kolorytu skóry,
  • wymodelowanie sylwetki,
  • redukowanie rozstępów 
  • poprawa napięcia skóry,
  • drenaż limfatyczny,
  • masaż relaksacyjny tkanki łącznej
  • zmniejszenie obwodu ciała,
  • przyśpieszenie metabolizmu

Fala uderzeniowa - cennik

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza akceptację zamieszczania w Państwa przeglądarce plików cookies.

Polityka prywatności

Zamknij
tel. 662 990 222