Kriolipoliza

Kriolipoliza

Zadaniem kriolipolizy jest niszczenie komórek tłuszczowych bez uszkadzania sąsiednich tkanek. Cel zabiegu to przede wszystkim ochłodzenie komórek tłuszczowych, aby spowodować ich obumarcie. Do obszaru zabiegowego zostaje przyłożona specjalna głowica zasysająca tkanki. Chłodzenie komórek tłuszczowych powoduję ich rozpad. Efektem jest rozkład, którego produktem końcowym jest glicerol. Zostaje wychwycony przez wątrobę i przemieniany w glukozę. Następnym zjawiskiem jest krystalizacja lipidów. Zamrożone komórki są eliminowane i wydalane z organizmu, dzięki temu z tygodnia na tydzień po zabiegu grubość tkanki tłuszczowej maleje. Pierwsze rezultaty widać po 3-6 tygodniach.

Urządzenie zostało wyposażone w dwa promienniki lipolasera oraz elektrostymulację EMS w płytkach chłodzących, dzięki czemu uzyskujemy addycyjny efekt: podczas zabiegu niszczone są komórki tłuszczowe (działanie kriolipolizy oraz lipolasera), jednocześnie zwiększa się tonus mięśniowy poprzez działanie elektrostymulacji EMS.

Zabieg polega na ochłodzeniu komórek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu. Ochłodzone komórki tłuszczowe poprzez zwiększenie objętości ulegają zjawisku apoptozy, czyli „kontrolowanej śmierci”  i stopniowo eliminowane są z organizmu, za sprawą naturalnych procesów metabolicznych organizmu, zbliżonych do eliminacji tłuszczu z żywności w wyniku czego grubość warstwy tłuszczowej maleje.

CZY UZYSKANE EFEKTY ZABIEGOWE SĄ TRWAŁE?
Zamrożone komórki tłuszczowe nie podlegają regeneracji i w 100% zostają wydalone z organizmu, zatem nie podlegają procesowi regeneracji. Jednak jeżeli pacjent nie będzie kontrolował swojej wagi stosując dietę i ćwiczenia, będą powstawały nowe obszary tłuszczu. Dlatego dla utrzymania stabilnej wagi należy zmienić tryb życia i nawyki kulinarne.

Efekt redukcji tkanki tłuszczowej powinien stać się w pełni widoczny po upływie 2-3 miesięcy.

Tę metodę szczególnie poleca się osobom, które mimo aktywnego trybu życia, nie mogą sobie poradzić z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach czy biodrach. Zabieg jest najczęściej stosowany w czterech obszarach: na brzuchu, plecach (boczkach) i tzw. bryczesach, czyli dolnej partii bioder , górnej partii ud i ramionach. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że nie jest to metoda do walki z otyłością.

Wskazania:

  • miejscowe odkładanie się tkanki tłuszczowej: brzuch, bryczesy, plecy, uda, obszar nad kolanami
  • ­­modelowanie i wysmuklenie sylwetki

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza akceptację zamieszczania w Państwa przeglądarce plików cookies.

Polityka prywatności

Zamknij
tel. 662 990 222