Karboksyterapia
Karboksyterapia to inaczej terapia dwutlenkiem węgla zwanym „cudownym gazem”. Zabieg karboksyterapii polega na śródskórnym i podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu przy użyciu niewielkiej igły kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2) który następnie przenika do okolicznych tkanek. Efektem takiego ostrzykniecia jest rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych i przyspieszenie procesu tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja). Dodatkowo, w miejscu podawania CO2, zwiększa się przepływ krwi, która transportuje tlen i składniki odżywcze. Poprawia się także mikrokrążenie.
Karboksyterapia to w 100% bezpieczny zabieg. Dwutlenek węgla jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Zatem można powiedzieć, że karboksyterapia to „ekologiczny” czynnik terapeutyczny.
Karboksyterapię stosujemy w następujących problemach:
Rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.
Głównym celem karboksyterapii jest redukcja zmarszczek i przywrócenie jędrności elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz całego ciała. Efekt jest spowodowany stymulacją procesów mających na celu zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze a zatem jej pogrubienie. Rozbudowa sieci naczyń krwionośnych wpływa również dodatnio w związku z dostawą większej ilości tlenu i substancji odżywczych co przekłada się na widoczną poprawę jakości skóry.
Rewitalizacja okolic oczu
Poprzez wstrzykniecie kontrolowanych dawek CO2 uruchomionych zostaje kilka mechanizmów których efektem jest stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. Powoduje również przyspieszenie i usprawnienie procesu neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń krwionośnych) oraz działanie lipolityczne (redukujące tkankę tłuszczową) W rezultacie skóra pod oczami staje się bardziej napięta a woreczki tłuszczowe pod oczami zniwelowane.
Likwidacja komórek tłuszczowych i cellulitu
Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony śródskórnie dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Natomiast zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionej zawartości adipocytów. Ten proces prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do poprawy kondycji skóry a dzięki temu do usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”.
Rozstępy i blizny
Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Do dzisiaj nie opracowano żadnej metody skutecznego usuwania tych zmian. Dzięki karboksyterapii jesteśmy w stanie zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80%. Podczas zabiegu usprawniamy proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych co przekłada się na znaczną poprawę ukrwienia skóry. Pociąga to za sobą sprawniejszą pigmentację skóry co w efekcie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego koloru skóry. Wzmożona synteza kolagenu pobudzona rozwarstwieniem CO2 wpływa na wyrównanie miejsc zmienionych. Karboksyterapia jest jedyną dostępną terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami i przynosi widoczna poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień.
W przypadku blizn leczenie można rozpocząć około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany. Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn np. po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego. Karboksyterapia wspomaga tworzenie się nowego kolagenu, a następnie „zagęszcza” i uelastycznia skórę, aby poprawić jej wygląd.